USTKİP

Turkish (Turkiye)English (United Kingdom)French (Fr)Arabic(Egypt)
الصفحة الرئيسي الاخبار Uluslararası Müslüman Kadınlar Zirvesi

Uluslararası Müslüman Kadınlar Zirvesi

أرسل لصديقك طباعة PDF

UluslararasıMüslüman Kadınlar Zirvesi önerisi ilk kez Ağustos 2014’te Bali - Endonezya’da düzenlenen UNAOC Küresel Forumu’nda öne sürülmüş, İstanbul’da yapılan Dünya İslam Forumu Yetkin Kişiler Kurulu Toplantısı’nda teklif olarak sunulmuştur. Bu yıl İslamabad’da organize edilen Dünya İslam Forumu’nda teklif kabul edilerek Zirve’nin gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.

Ana teması “Müslüman Kadın - Pamuk gibi Yumuşak, Demir gibi Güçlü” olarak belirlenen Zirve; kadınların İslam’ın esaslarını muhafaza ederken yüksek seviyede tevazu sahibi narin bireyler olduklarını vurgulayacaktır. Hakikaten de Müslüman kadınlar eşsiz iç ve dış güzelliği sahiptirler. Zirve, kadınların inisiyatif kazanması ve güçlenmesi adına dünyada öne çıkan Müslüman kadınları bir araya getirerek deneyimlerini ve fikirlerini paylaşmaları için bir platform oluşturacaktır. Dünya genelindeki kadın odaklı STK’lar arasında sinerji ve ağ tesis edilmesine de katkı sağlaması öngörülmektedir. Özelikle resmî dini İslam olan Malezya’daki kadınlar başta olmak üzere rol model olarak Müslüman kadınların yetkinliğini artırmadaki ihtiyaçlar noktasında Zirve çok büyük önem taşımaktadır.

Vizyon Belgesi için aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://tasam.org/Files/Etkinlik/File/VizyonBelgesi/MKZ_vizyon_EN.pdf_30bb518e-510d-41a8-bc21-124d10c791a4.pdf

 

 

 

 

 

الاعلانات

في هذه المساحة ستجدون احتياجات مؤسسات المجتمع المدني ، المشاريع التي يجري تنفيذها، الاعلانات المحدثة الخاصة بالقوانين و القوانين الداخلية التي يجب الالتزام بها و المتعلقة بالمساعدات الدولية. سيتم من خلال هذا القسم موضوع البحث الاعلان وبشكل دوري عن كل التغييرات الحاصلة على القوانين و القوانين الداخلية من قبل ادراة البرنامج. تستطيع مؤسسات المجتمع المدني من خلال هذا القسم اعطاء معلومات عن مشاريعها وراقبة المؤسسات و الهيئات التي من الممكن ان تدعم تلك المشاريع.